تبلیغات
آن روی سكه - القاعده و سفیانی
آن روی سكه
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
القاعده، یا زمینه سازان شورش سفیانی

بمب گذاریهای اخیر در شهر کربلا که منجر به کشته شدن صدها تن از شیعیان عزادار در جوار حرم حضرت سیدالشهداء(ع) و پذیرش مسئولیت آن توسط گروه القاعده شد، بار دیگر مسئله عناد وهابیون نسبت به شیعیان و نقش مبهم القاعده در رخدادهای جهان توجه علاقه مندان به این موضوع را به خود جلب کرده است.

در نامه «احمد فضیل نزال الخلایله»، ملقب به ابو مصعب الزرقاوی، از اعضای برجسته القاعده و طراح عملیات انفجارهای کربلا، خطاب به رهبران القاعده ـ که چندی قبل توسط سیا منتشر شده است ـ استراتژی حرکت القاعده در سالهای آینده تبیین و در آن صراحتا به شیعیان اعلام جنگ داده شده است....... بمب گذاریهای اخیر در شهر کربلا که منجر به کشته شدن صدها تن از شیعیان عزادار در جوار حرم حضرت سیدالشهداء(ع) و پذیرش مسئولیت آن توسط گروه القاعده شد، بار دیگر مسئله عناد وهابیون نسبت به شیعیان و نقش مبهم القاعده در رخدادهای جهان توجه علاقه مندان به این موضوع را به خود جلب کرده است.

در نامه «احمد فضیل نزال الخلایله»، ملقب به ابو مصعب الزرقاوی، از اعضای برجسته القاعده و طراح عملیات انفجارهای کربلا، خطاب به رهبران القاعده ـ که چندی قبل توسط سیا منتشر شده است ـ استراتژی حرکت القاعده در سالهای آینده تبیین و در آن صراحتا به شیعیان اعلام جنگ داده شده است.1

زرقاوی ـ که آمریکا برای دستگیری وی 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است ـ کارشناس مواد سمی و منفجره است و توانایی بسیار بالایی در امر سازماندهی و برقراری روابط داشته، ریاست گروههای زیر زمینی و ناشناخته در اروپا، خلیج(فارس) و نیز فرماندهی میدانی مقاومت عراق را برعهده دارد.

زرقاوی در نامه اش، حضور نظامی آمریکا را در عراق هدیه ای الهی و بهترین فرصت برشمرده و از 250 عملیات بزرگ این شبکه علیه شیعیان، پلیس عراق و نیروهای خارجی در این کشور، خبر داده است.

او حضور القاعده را در عراق ضروری و استراتژیک توصیف کرده و می گوید:

جهاد امت در راه خدا در سرزمین رافدین (عراق) واجب است و در جریان هستید که این عرصه همانند دیگر عرصه ها نیست، زیرا در آن نقاط مثبت و منفی وجود دارد که در عرصه های دیگر یافت نمی شود. از بزرگترین نکات مثبت این میدان، جهاد در اعماق سرزمین عرب ـ که بین آن تا سرزمین حرمین و مسجدالاقصی، فاصله نزدیکی است ـ می باشد.

وی در قسمتی دیگر به اهمیت منطقه شام (سوریه) اشاره و لزوم حضور القاعده در منطقه سوریه را بیان می کند:

ما از دین خدا یاد گرفتیم که معرکه واقعی و فاصله بین کفر و اسلام در این سرزمین وجود دارد؛ یعنی شام و اطراف آن، پس باید برای تثبیت جای پا در این سرزمین، تلاش و سعی فراوانی مبذول داشت، شاید که پس از آن خداوند تغییری ایجاد کند. در حقیقت ای بزرگواران! بر ماست تا با دیده ای عمیق و نشأت گرفته از شریعت و واقعیت معیشتی خود، به این مسئله بنگریم. من این واقعیت را با چشم خود می بینم و به شما می گویم.

او دلیل حضور آمریکاییان در عراق را اعتقاد آنان به تلاش در راه تسریع در برپایی دولت اسراییل که موجب ظهور مسیح می شود، می داند:

همان طور که از شما پنهان نیست، آمریکاییها برای برپایی دولت اسراییل، از نیل تا فرات به عراق آمده اند و دولت صهیونیستی آمریکا معتقد است که تسریع در برپایی دولت اسراییل، موجب تسریع در خروج مسیح می شود، پس با همه عزم و افتخار و همه امکانات خود به عراق آمده اند؛ در حالی که گمان می کردند، موضوع اشغال عراق ساده خواهد بود، لیکن با واقعیتی که مغایر با گمان آنها بود، روبرو شده اند.

زرقاوی وضعیت عراق را به صورت یک فضای سیاسی که در اختلافات مذهبی و قومی به سر می برد، توصیف و اضافه می کند که مردم عراق جز از یک دولت مرکزی نیرومند و حاکم قوی و مستبد ـ که از زیاد بن ابیه آغاز و به صدام حسین پایان یافت ـ پیروی نمی کنند. و روزهای سختی را، برای آینده این سرزمین پیش بینی می کند. زرقاوی در قسمت ارایه استراتژی نامه خود، با تقسیم دشمنان «القاعده» به 4 گروه آمریکایی، کرد، پلیس عراق و شیعیان، شیعه را به عنوان بزرگ ترین دشمن «القاعده» معرفی کرده است. او در قسمتی از نامه خود آورده است: «تاکنون 25 سلسله عملیات بر علیه شیعیان و مظاهر آنها و نیز آمریکاییها و نظامیان آنها، پلیس، سربازان و نیروهای ائتلاف انجام گرفته است و ان شاءاللّه در آینده بیشتر خواهد شد».2

او شیعیان را به عنوان دشمنان در کمین نشسته و دشمنی که لباس دوست بر تن کرده توصیف و اضافه می کند که آنان ارث اختلاف درونی را به میراث برده اند و خطری آشکار و حقیقی هستند و قتل آنان از خوارج واجب تر است.

از طرفی وی، توده های اهل سنت را به ساده لوحان و غافلانی تشبیه کرده است که بر سر سفره لئیمان نشسته اند و با تشبیه علمای اهل سنت به مواد مخدر، پوشش کاذب علما را مانع حرکت مردم به سوی جهاد و نبرد می داند. از نگاه زرقاوی، تنها گروه شایسته در میان اهل سنت، کسانی هستند که به درگیری مسلحانه و همراهی با «القاعده» روی آورده اند.

زرقاوی استراتژی جدید القاعده را مورد حمله قرار دادن شیعیان و ایجاد جنگ مذهبی به منظور همراه ساختن اهل سنت با القاعده، بیان می کند:

به نظر ما شیعیان کلید تغییرند. منظور من این است که هدف قرار دادن و ضربه زدن به این افراد در عمق دینی، سیاسی و نظامی آنها، موجب تحریک آنان خواهد شد و اگر ما موفق به کشاندن آنها به میدان جنگ فرقه گرایی شویم، آنگاه می توانیم اهل تسنن غافل را در هنگام احساس خطر موجود و مرگ حتمی، به دست این افراد بیدار کنیم.

این امر علاوه بر ایجاد امید نسبت به بیدار کردن افراد به خواب رفته، به معنی کوتاه کردن ناخن و کندن دندانهای این افراد پیش از آغاز جنگ حتمی است. همچنین امید می رود این امر، مردم را علیه آمریکاییها ـ که عامل نابودی و مصیبت اند ـ تحریک کند و شما باید به این مردم، نسبت به اقدام در نوشیدن عسل و دستیابی به امکاناتی که تا کنون از آن محروم بودند، هشدار دهید، زیرا با این روش، سلامت را ترجیح می دهند و به رویارویی با دشمن پشت می کنند.

خبرنگار الشرق الاوسط درباره زرقاوی، گزارشی تهیه کرده، شخصیت او را اینگونه توصیف می کند: «در مجموع می توان گفت، او مردی است که تاریخ، او را از قرن اول هجری با همان اخلاق، قیافه و آرزوهایش به قرن 21، پرتاب کرده است.»3

این مطلب نشان دهنده خط مشی فکری رهبران القاعده و زنگ خطری است برای شیعیان، زیرا در حالی که طی دو دهه اخیر گروههای مختلف شیعیان هر یک به نوعی آلوده به سکولاریزم شده اند، دشمنانی چون القاعده، با تکیه بر تعصبات دینی و کینه های گذشته، نقشه از میان بردن شیعیان را طراحی می کنند.

امروز گروه القاعده به عنوان یک گروه بنیادگرا، که از یک سو (حداقل در ظاهر) عناد شدیدی نسبت به سیاستهای آمریکا و هم پیمانانش نشان می دهد و در حال سازماندهی عملیات گوناگون بر ضد منافع آنان است، ـ نظیر بمب گذاری 11 مارس در مادرید، که یکی از تکان دهنده ترین وقایع تروریستی اروپا به حساب می آید و القاعده با ارسال نامه ای به روزنامه القدس العربی چاپ لندن مسؤولیت این انفجارها را برعهده گرفت و از دیگر سو وامدار اعتقادات وهابیت است و به عنوان دشمنان اصلی شیعیان به حساب می آید و نقش مهمی را در بحرانهای جهانی آتی، ایفا خواهد کرد.

با توجه به قرائن و شواهد موجود بزرگان و تطبیق حوادث جاری جهان با احادیث، تردیدی نیست که ما در آخرین برهه از آخرالزمان به سر می بریم. لحظه و ساعتی نیست که از گوشه و کنار جهان، شاهد اخبار و وقایع تازه ای که هر یک به حقیقت پیوستن یکی از پیشگوییهای آخرالزمان، را نوید می دهد، نباشیم.

از جمله علایم حتمی ظهور حضرت مهدی(ع) شورش شخصی به نام عثمان سفیانی است که از ناحیه شام قیام می کند. امام صادق(ع) می فرمایند:

سفیانی از (نشانه های) حتمی است و در ماه رجب شورش می کند. وقتی بر مناطق پنج گانه سیطره یافت دقیقا نه ماه که حتی یک روز هم بیشتر نمی شود حکومت خواهد کرد.4

آن مناطق پنجگانه، عبارتند از: دمشق، اردن، حمص، حلب، قنسرین که مراکز فرمانروایی منطقه، سوریه، اردن و لبنان می باشند.5

با بررسی احادیثی که خط مشی فکری، فرهنگی، سیاسی و استراتژیک سفیانی را بیان می کنند، به نقاط مشترکی میان طرز فکر و استراتژی سفیانی و سیاست و برنامه های گروه القاعده برمی خوریم، به بیان دیگر شاید بتوان از القاعده به عنوان زمینه ساز شورش سفیانی نام برد.

بر طبق احادیث سفیانی و یارانش ظاهری به شدت مذهبی دارند و تلاش بسیاری در جهت مذهبی جلوه دادن جنبش خود می کنند. چنان چه در نسخه خطی ابن حماد ص75 آمده است:

سفیانی در اثر عبادت بسیار زرد رنگ به نظر می رسد.6

سفیانی اگر چه شدیدا خود را دشمن غربیان و یهودیت نشان می دهد اما سرانجام به عنوان خط مقدم دفاعی، به نفع یهودیان و نیروهای نظامی غربی، با ارتش حضرت مهدی(ع) وارد جنگ می شود و پس از شکست، باقی مانده نیروهایش به سمت لشکریان غربی می گریزند.7

کینه توزی از بارزترین صفات سفیانی و یارانش است و از روایات چنین برمی آید که نقش سیاسی او ایجاد فتنه مذهبی در میان مسلمانان و تحریک تسنن علیه شیعیان، تحت شعار یاری اهل سنت است. و این در حالی است که در پشت پرده هوادار و مزدور زمامداران غرب و یهود است. سفیانی با هدف کشتار شیعیان وارد عراق می شود. از امام باقر(ع) نقل شده است که فرمود:

گوئیا با سفیانی یا رفیق او هستم که در کوچه هایتان در کوفه رحل اقامت افکنده و منادیش بانگ می زند که هر که سر شیعه علی را بیاورد هزار درهم (جایزه) می گیرد. همسایه به همسایه اش هجوم می برد و می گوید این هم از آنهاست و گردنش را می زند و هزار درهم می گیرد. فرمانروایی بر شما در آن زمان تنها از آن زنازادگان است. گویا که به صاحب روبند می نگرم که به سوی شما می آید و شما را می شناسد و شما او را نمی شناسید یک به یک مردان شما را بدنام می کند؛ چرا که او زنازاده ای بیش نیست.8

از امیر مؤمنان(ع) روایت شده است که فرمود:

ارتش سفیانی وارد کوفه می شود و کسی را رها نمی کند مگر آن که او را می کشد، آنچنان خوی آدم کشی دارند که وقتی مردی از آنان به گوهر گرانبها و عظیمی برخورد نماید به آن توجهی نمی کند. ولی اگر کودک خردسالی را ببیند او را دستگیر کرده و به قتل می رساند.

در حال حاضر گروه القاعده با تبلیغات وسیع در کشورهای عربی و تکیه بر شعارهای ضد غربی و ضد یهودی، جماعت بسیاری از اهل تسنن را به سمت خود جلب کرده و هر روز بر طرفداران این گروه در میان کشورهای عربی افزوده می شود.

با توجه به آنچه گفته شد بر همه ما لازم است در شرایطی که جامعه شیعیان از هر سو مورد هجوم دشمنان سرسختی چون یهود و دولت صهیونیست آمریکا، (که به منظور تسریع در تحقق پیشگوییهای آخرالزمان و با عقیده و آرمان ایجاد دولت اسراییل، از نیل تا فرات و به منظور سرعت بخشی به ظهور مسیح وارد منطقه خاورمیانه شده و آشکارا به تهدید نظامی ما می پردازد). و از سوی دیگر خطر روزافزون بروز جنگ مذهبی توسط دشمنان قسم خورده ای مانند القاعده، قرار دارد، با هوشیاری تمام و تحلیل دقیق شرایط سیاسی، نظامی منطقه خود را برای مقابله با توطئه های روزافزون شیطان بزرگ و دفاع از کیان جامعه شیعی آماده کنیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 1 بهمن 1389 :: نویسنده : صادق ابراهیمی


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : صادق ابراهیمی
نویسندگان
نظرسنجی
ایا این وب لاگ خوب است؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :