تبلیغات
آن روی سكه - جنگ نرم و ریشه های آن از دیدگاه مقام معظم رهبری
آن روی سكه
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM

هشت ماه دفاع مقدس

چالش عظیمى بود: دشمن از آن طرف حمایت كند، كمك سیاسى بكند، اسم بیاورد - دشمن از فتنه‌گران اسم بیاورد - ملت ایران از این طرف با استحكامِ كامل در صحنه باشد. همان طور كه ملت ایران در جنگ تحمیلى هشت سال از خود ابتكار نشان داد، شجاعت نشان داد، فداكارى نشان داد، در همه‌ى صحنه‌ها حاضر شد، در این جنگ نرم هم هشت ماه ملت ایران حقیقتاً از خود مهارت نشان داد. انسان وقتى به مسائل نگاه میكند و میخواهد از یك افق بالاترى مسائل را بررسى كند، متحیر میماند: این چه دست قدرت الهى است كه اینجور دلهاى ما را، جانهاى ما را به سمت اهدافِ خودش حركت میدهد؟ كار خداست. خدا با شماست. این خداست كه شما را هدایت میكند. این خداست كه دلهاى من و شما را متوجه به راه درست میكند.8/10/89.....

دگرگونی واقعیات، یكی از عناصر جنگ نرم

امروز یكى از خطوط اصلى كار دشمن - كه از عناصر مهم جنگ نرم به حساب مى‌آید - این است كه واقعیات را دگرگون جلوه دهد، حوادث گوناگون را دگرگون جلوه دهد. خود تبلیغاتى كه دشمن در این زمینه انجام میدهد، نشانه‌ى ضعف اوست.

دشمن هر جا كه در میدان واقعیت دچار مشكل میشود و كم مى‌آورد، بر حجم تبلیغات مى‌افزاید. امروز اگر كسى كارهاى دشمن را در عرصه‌ى عظیم شیوه‌هاى تبلیغاتى ملاحظه كند؛ از وسائل اینترنتى گرفته تا وسائل صوتى و تصویرى، تا بلندگوهائى كه در جاهاى مختلف دارند - در داخل هم دارند - مى‌بیند یك قلم عمده این است كه حوادث كشور را دگرگون جلوه دهند؛ وضع كشور را مأیوس‌كننده، ناامید كننده، رو به زوال، رو به انحطاط، رو به بن‌بست نشان دهند. تلاش زیاد آنها در این زمینه، خود نشانه‌ى ضعف آنها در میدان واقعیت است.


دشمن در همه‌ى دوران سى ساله، این تلاش را داشت؛ البته امروز بیشتر است. امروز چون مسئولین كشور و دولتى كه بر سر كار است، شعارهاى انقلاب را پررنگ‌تر و جدى‌تر مطرح میكند؛ خط امام، خط انقلاب، خط كار براى مردم، امروز كاملاً برجسته و پررنگ است؛ مسئولین احساس میكنند با مردمند، از جنس مردمند، مردم هم این را احساس میكنند، بنابراین تبلیغات بیشتر است.

 امروز اگر به تبلیغات دشمن نگاه كنید، مى‌بینید اگر در مسائل اقتصادى اظهارنظر میكنند، همه‌ى حرفشان این است كه بن‌بست است، گره ناگشودنى است، اشكالات فراوان است، فردا چنین خواهد شد. یك عده‌اى هم این مسائل را باور میكنند و همانها را در داخل تكرار میكنند.

قبل از شروع انتخابات و آن قضایاى فتنه، بعضى از كسانى كه بعداً امتحان خودشان را در فتنه دادند، به ما مراجعه میكردند كه آقا سال آینده، سال سختى است - یعنى همان سال 88 - از لحاظ اقتصادى چنین است، چنان است؛ فضا را تنگ، تاریك، مشكل، غیر قابل عبور جلوه میدادند؛ مسئولین را یك جور میخواستند دلسرد كنند، مردم را یك جور. این تبلیغات نشانه‌ى این است كه آنها از این حركت عظیم و پرشتابِ مسئولین و مردم عقب ماندند. پس اگر چنانچه این جهتگیرى دشمن دانسته شد، نگاه انسان به واقعیت، نگاه درستى خواهد شد؛ نگاه نافذى خواهد شد.2/8/89

نوع مطلب :
برچسب ها :
شنبه 25 دی 1389 :: نویسنده : صادق ابراهیمی


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : صادق ابراهیمی
نویسندگان
نظرسنجی
ایا این وب لاگ خوب است؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :